görüntülü sohbet
  Günün Konusu
“MOBİL ÖDEME HİZMETİ AÇILMIŞTIR.”

Mobil ödeme hizmetimiz Bayan24.com üzerinde hizmete girmiştir.Avea,Türkcell,Vodafone ile hemen VİP üyeliğniizi alın. ...

  5
 • 20.01.2017
  • Messenger kapanıyor mu ?
 • Küçük
 • Büyük
 • 1 Yorum
 • Windowslive Messenger'ın kapatılacağı yöndeki haberler doğrudur. Microsoft firmasına ait ve internet üzerinde 13 yıldır aktif olarak kullanılan Msn Messenger kapatılarak yerine Skype getiriliyor.

  Yaklaşık olarak 300 Milyon kullanıcıya sahip olan messenger'ın kapanması ile ilgili aklınıza bir çok soru gelebilir ve bizde merak ettiklerinizi ve ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatmak istiyoruz.

  Messenger ne zaman kapanıyor ?
  Msn tam olarak 08 Nisan 2013 Tarihin de tamamen girişe kapanacaktır.

  Microsoft Skype'i ne kadara satın aldı ?
  8.5 Milyar Dolara satın aldı.

  Messenger kullanıcıları ne olacak ?
  Msn kullanıcıları, var olan üyelik bilgileri ile Skype programından giriş yapabilecekler. Bu durumun en net açıklaması şudur ki, messenger kalktığında kullanıcılar için tek değişen şey bilgisayarınız da yüklü olan Msn programı olacaktır. Arkadaş listeniz, kişisel bilgileriniz, giriş bilgileriniz gibi hiç birşey etkilenmeyecek, değişecek olan tek şey, bilgisayarınıza Messenger programı yükleyip giriş yapmakta olan kullanıcılar artık, Skype programını yükleyip oradan giriş yapacaklar. Buda sonuç olarak yalnızca programın değiştiğini ifade ediyor.

  Skype programına nasıl geçiş yapabilirim ?
  Bilgisayarınıza Skype programını bir kaç yöntem ile yükleyebilirisiniz.

  Bu yöntemler ;
  1 - http://www.skype.com/tr/download-skype/skype-for-computer/ bu adresten bilgisayarınıza Skype indirebilirsiniz.
  2 - Kullanmakta olduğunuz messenger programın da herhangi bir kişinin sohbet penceresiniz açın, alt kısımda Skype ile ilgili küçük bir bilgi reklamı olacaktır. Bu reklama tıkladığınız da Msn programınıda Skype'ye yükseltilecektir.
  3 - Msn hesabınızı açarken otomatik bir Skype reklamı açılır, bu reklama tıkladığınız da yine aynı şekilde Skype bilgisayarınıza yüklenecektir.
   
  Messenger neden kaldırılıyor ?
  Bu konuda bizim görüşlerimiz, şu şekildedir. Sosyal iletişim aracı olarak 2000'li yıllara damgasını vuran ve uzun süre popülerliğini yitirmeyen Messenger son dönemler de, Facebook, Google Talk, Twitter, Skype vb. sosyal iletişim araçlarına yenik düşmeye başlamıştı. Artık en popüler sosyal iletişim aracı olan Facebook'un sohbete görüntülü konuşma koyması ile Messenger hizmetlerini kapsar hale gelmişti. Sonuç olarak Msn'nin aktif kullanıcıları artık tüm işlerini ve fazlasını Facebook üzerinden yapabilirken, gün içinde Messenger kullanmaya pekte gerek duymuyordu açıkcası.

  Bir yenilik ve daha kaliteli hizmet şarttı !

  Bu yenilik, Messenger ve Skype nin birleşerek daha fazla aktif kullanıcıya ulaşması ve Msn'ye ek olarak Skype'de bulunan özelliklerinde kullanılabilmesi gözardı edilemez bir yenilik olacaktı.  Çünkü Skype'de telefonlara'da çağrı yapılabiliyor ve belirli bir ücret karşılığı kontör yükleyerek aramalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Buda Messenger için büyük bir gelir oluşturacaktır. Bu arada ek olarak belirtelim ki, yalnızca sabit ve cep telefonlarını aramak ücretlidir. Bilgisayar üzerinden konuşmak ve çağrılar eski Messenger'da olduğu gibi ücretsiz olarak sunulacaktır.

  Skype programına alışmak biraz zor olacak ancak yinede sizlere Messenger'ı aratmayacak düzeyde ve daha gelişmiş bir yazılım olduğunu söylebiliriz. 

 • 6,678 kez okundu.
 • Yorum Yap
   YORUMLAR
 • 1 Yorum
 • deathscream
  30.08.2013 07:54:03

  Messenger hesabı olanlar Skype üzerinden devam edebilirler

  Hata : Yorum yazabilmek için üye girisi yapmalisiniz.

  Kayit Ol veya Giris Yap

  Tesekkürler : Yorumunuz yöneticilerimiz tarafindan kontrol edildikten sonra yayinlanacaktir.
   AŞAĞIDAKİ KONULAR İLGİNİZİ ÇEKER Mİ ?
 • Messenger kapanıyor mu ? 6,678 kez okundu. 1 yorum
 • Neden Kameralı Sohbet? 5,912 kez okundu. 1 yorum
 • Adına kayıtlı kaç hat var ? 3,746 kez okundu. 1 yorum
 • Youtube mp3 indirmek (resimli anlatım) 4,322 kez okundu. 0 yorum
 • Facebook mesajlar paralımı olacak 2,776 kez okundu. 0 yorum
  • ekobilet
 • Chat & Sohbet

  Bayan24 sohbet sayfalarin da onlarca üye keyifle vakit geçiriyor, sende aramiza katilmak ister misin ?

  Sohbete giris için tiklayiniz.
 • Bu web sitesi, 18 yasindan küçükler için sakincali olabilecek içerikler barindirir. Çikis yapmadiginiz taktirde, 18 yasindan büyük oldugunuzu beyan etmis sayilirsiniz ...

  Copyright 2009 - 2016 Bayan24.com - Her hakki saklidir.

  Coral Software Trading Ltd & Standard Building C, N:7, De BrockDorff Street, Msida, MSD1421, Malta